Odchudzaniedzieci.pl O firmieKadra Odchudzanie na obozach Wczasy dla dorosłych Kontakt
Html Colored Buttons by Vista-Buttons.com v5.7

KOŁOBRZEG:Pełnopłatne całoroczne lecznicze pobyty odchudzające dla dzieci w Dziecięcym Szpitalu Uzdrowiskowym SŁONECZKO

 • Oferta
 • Terminy, ceny, rezerwacja
 • Opinie

Słoneczko już jest nieczynne

i nie będzie prowadziło więcej turnusów dla dzieci :(

DZIECIĘCY SZPITAL UZDROWISKOWY "SŁONECZKO" zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 7 do 15 lat ze schorzeniami przemiany materii (głównie cukrzycą, chorobami tarczycy, otyłością), zaburzeniami odżywiania na całoroczne turnusy lecznicze, podczas których dzieci są leczone a zarazem kontynuują naukę w szkole. Koszt dwutygodniowego turnusu w 2022r - od 1540 do 2156 zł, w zależności od sezonu. 


"Słoneczko" położone jest w centrum uzdrowiskowej części miasta, blisko morza i Parku Zdrojowego. Składa się z pięciu połączonych ze sobą pawilonów (ogółem 233 miejsca) umiejscowionych na dużym i dobrze zagospodarowanym zielonym terenie. Dzieci mieszkają w salach wieloosobowych. Na korytarzach znajdują się natryski, toalety i umywalnie. W każdym pawilonie jest kilka świetlic (w sumie 15).

Znaczna część zabiegów wykonywana jest na terenie ośrodka - pozostałe w oddalonym tylko o 50 m Zakładzie Przyrodoleczniczym nr 1.
W przytulnej stołówce "Słoneczka" dzieci jedzą smaczne posiłki, przygotowywane zgodnie z zaleceniami dietetyka. W zależności od potrzeb i schorzeń istnieje możliwość układania indywidualnych diet.

Dzieci w wieku szkolnym kontynuują naukę podczas pobytu w Szpitalu. Po zajęciach szkolnych dzieci pozostają pod opieką wykwalifikowanych wychowawców. Organizowane są w tym czasie zajęcia dające możliwość aktywnego spędzania czasu - wycieczki, zabawy sportowo-rekreacyjne, które są elementami wzmacniającymi rehabilitację i pozwalającymi zachować dobrą kondycję psychofizyczną.
Specjalnie dla małych kuracjuszy wydzielono część plaży, ze stale czuwającą pielęgniarką, pedagogiem i ratownikiem. W "Słoneczku" jest również duży, bezpieczny plac zabaw i boisko.

W obrębie Zespołu Szkół funkcjonują:11_400

 • Szkoła Podstawowa
 • Gimnazjum
 • Zespół Zajęć Pozalekcyjnych

Dzieci realizują program szkoły, także indywidualne treści programowe wyznaczone przez nauczycieli szkół macierzystych. Naczelną zasadą jest indywidualizacja pracy z dzieckiem (klasy po 10-15 os.) – dostosowanie jej do możliwości psychofizycznych i potrzeb małego kuracjusza. Szkoła daje możliwość rozwijania zainteresowań przedmiotowych oraz uzupełniania i wyrównywania zaległości spowodowanych chorobą. Pomagają w tym zarówno nauczyciele , jak i wychowawcy podczas zajęć pozalekcyjnych. Szkoła dysponuje pracownią komputerową, sprzętem audiowizualnym w klasach, biblioteką.

Podobnie jak we wszystkich szkołach organizowany jest Sprawdzian dla klas VI szkoły podstawowej oraz Egzamin gimnazjalny dla klas III.

Podczas zajęć świetlicowych dzieci rozwijają swoje zainteresowania w zajęciach:

 • Plastyczno – technicznych
 • Muzycznych
 • Literackich i czytelniczych
 • Teatralnych
 • Sportowo – ruchowych
 • Dydaktycznych
 • Towarzyskich i tanecznych.

W toku zajęć wykorzystywane są metody wspomagające leczenie dzieci przewlekle chorych: terapia przez sztukę, muzykoterapia, biblioterapia, zajęcia relaksacyjne.
Ponadto dzieci zwiedzają wystawy, biorą udział w koncertach i różnorodnych konkursach, w których zdobywają nagrody, wyróżnienia i dyplomy na równi z dziećmi z kołobrzeskich szkół.

sloneczko05 sloneczko06


Aby sprawdzić TERMINY i CENY wejdź w zakładkę:
Terminy, ceny, rezerwacja
na górze strony!

TERMINY TURNUSÓW I CENY w 2022r:

Sezon/cena

Sezon niski 
02.01-28.04.2022

01.11-22.12.2022

Sezon średni
29.04-31.05.2022

01.09-31.10.2022

23.12.2022-01.03.2023

Sezon wysoki
01.06-31.08.2022

osobodzień  / turnus

110
1540 zł turnus dwutygodniowy

120
1680 zł turnus dwutygodniowy

154
2156 zł turnus dwutygodniowy

 

Ceny te mają zastosowanie dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat na leczniczych (przede wszystkim otyłość) pobytach indywidualnych, bez turnusów, bez minimalnej ilości dni przez cały rok 2022. 

W cenę turnusu wliczona jest:
• całodzienna opieka pedagogiczna: zajęcia w szkole oraz zorganizowany czas wolny pod opieką wychowawców.
• całodobowa opieka medyczna
• zabiegi lecznicze: inhalacje, sollux, basen solankowy, gimnastykę korekcyjną i oddechową, bicze wodne, codzienne spacery brzegiem morza.

INFORMACJA DLA RODZICÓW:
1. Prosimy przywieźć leki przyjmowane przez dziecko stale (na okres całego pobytu) lub okresowo
2. Prosimy przywieźć posiadaną dokumentację medyczną np. karty informacyjne z leczenia szpitalnego lub sanatoryjnego, zaświadczenie z Poradni Specjalistycznych
3. Proszę oznakować w sposób rozpoznawalny odzież dziecka. Raz w tygodniu ubrania są prane
4. Sprzęt elektroniczny (aparaty fotograficzne, telefony komórkowe, MP3 itp.) dzieci przywożą na własną odpowiedzialność
5. Podręczniki, zeszyty i przybory szkolne (oprócz religii i przedmiotów artystycznych)
6. Opinię od wychowawcy klasy o zachowaniu i postępach w nauce dziecka.

Dziecięcy Szpital Uzdrowiskowy "SŁONECZKO" nie posiada pokoi dla Rodziców:
1. Rodzice chcący przebywać w czasie kuracji dziecka w Kołobrzegu muszą wynająć pokój na własną rękę
2. Rodzice mogą przebywać na terenie Dziecięcego Szpitala "SŁONECZKO" w godzinach 10-18 i w czasie wolnym od zabiegów i zajęć, mogą zabierać dzieci na spacer (po uzgodnieniu z lekarzem)

Pomoce szkolne, w które należy zaopatrzyć dziecko: 4_400
- podręczniki
- zeszyty i ćwiczenia przedmiotowe
- przybory do pisania i rysowania.
- Ze względu na specyfikę szkoły nie należy zabierać podręczników do muzyki, techniki, plastyki, religii.

Materiały i przybory do zajęć pozalekcyjnych (według możliwości finansowych rodziców):
- blok rysunkowy
- papier kolorowy
- kredki
- plastelina
- farby
- klej

W przypadku, gdy dziecko objęte jest opieką poradni psychologiczno - pedagogicznej, wymagana jest opinia wraz z zaleceniami do pracy indywidualnej.

WYCIĄG Z OGÓLNYCH WARUNKÓW POBYTU NA LECZENIU SANATORYJNYM PEŁNOPŁATNYM W UZDROWISKU KOŁOBRZEG
 1. Uzdrowisko zastrzega sobie prawo do zmiany cen oferowanych usług.
 2. Warunki anulacji
  1. Kuracjusz może odwołać rezerwację pobytu, składając oświadczenie w formie pisemnej.
  2. W przypadku rezygnacji w terminie do 30 dni przed rozpoczęciem pobytu (liczy się data stempla pocztowego) Uzdrowisko dokona zwrotu zaliczki po potrąceniu 100 złotych tytułem kosztów manipulacyjnych Uzdrowiska.
  3. Odwołanie rezerwacji po upływie terminu określonego w pkt. 2.2. powoduje utratę rezerwacji zaliczki w całości (wyjątek stanowią zdarzenia losowe, np. zgon członka rodziny, wypadek kuracjusza - udokumentowane pisemnie). W takim przypadku zwrot zaliczki jak w pkt. 2.2.
  4. W przypadku rezygnacji w trakcie pobytu, kuracjuszowi nie przysługuje zwrot za niewykorzystane świadczenia. Wyjątek stanowią zdarzenia losowe (np. zgon członka rodziny, wypadek kuracjusza, nagła choroba uniemożliwiająca dalszy pobyt- udokumentowane pisemnie).
 3. Pobyt leczniczy musi trwać minimum 5 dni.
 4. Pobyt kuracjusza pełnopłatnego rozpoczyna się od godz. 14:00 (od obiadu), a kończy o godz. 10:00 ( ze śniadaniem) ostatniego dnia pobytu.
 5. Za niewykorzystane posiłki w dniu przyjazdu i wyjazdu zwrot nie przysługuje.
 6. Cena pobytu obejmuje: zakwaterowanie, całodzienne wyżywienie, 2 wizyty lekarskie oraz doraźną pomoc lekarsko-pielęgniarską. Podczas pobytów 10-dniowych i krótszych kuracjuszowi przysługują 2 zabiegi dziennie, w przypadku pobytów dłuższych niż 11 dni 3 zabiegi dziennie ( oprócz sobót, niedziel i świąt).
 7. Masaż klasyczny jest zabiegiem dodatkowo płatnym, nie wchodzącym w skład pakietu.
 8. Każda wizyta lekarska, ponad dwie przewidziane w pakiecie jest dodatkowo płatna, zgodnie z cennikiem. Wizyty i badania specjalistyczne nie są objęte pakietem.
 9. Obowiązuje opłata uzdrowiskowa, płatna w recepcji po przyjeździe

 

 Proszę dokonaj wyboru.

 

Imię i Nazwisko:

Pole jest wymagane.

Ulica:

Pole jest wymagane.

Kod pocztowy i miasto:

Pole jest wymagane.

Telefon stracjonarny:

Pole jest wymagane.

Telefon komórkowy:

Pole jest wymagane.

e-mail:

Pole jest wymagane.
   

Zapytanie / uwaga

Pole jest wymagane.

Zabezpieczenie antyspamowe: wpisz kod "123"

 

 

Na pytanie/rezerwację odpowiemy telefonicznie lub e-mailem
tak szybko jak to będzie możliwe
.

 

Imię i nazwisko lub nick

A value is required.

Termin, w którym byłem/am

A value is required.

Twoja opinia

A value is required.

Przepisz liczbę słownie "dwa+trzy"  zasmucona matka 2018-08-06
Termin w którym byłem/am:od 4.08-31.08.2018
Moja opinia:
Witam, odwiozłam w weekend córkę do DS Słoneczko, jestem bardzo zniesmaczona tym co zastałam. Budynek w remocie i dzieciaki upchane w pokoju bez łazienki gdzie na 1 dzicko przypada 1 półka w szafie i 1 szafka nocna,a gdzie suszyć ręczniki itp.?Samo przyjęcie do sanatorium porażka, bałagan organizacyjny, rodzice nie wiedza gdzie isc do jakiej sali co załatwić , totalny chaos.W pokojach nie można przebywać w czasie wolnym,wyganiają dzieci do świetlicy i niestety kadra wychowacza tez niestety nie zachwyca , niektóre Pani niemiłe. Żal było dziecko zostawić.
Agnieszka 2014-05-19
Termin w którym byłem/am:01-17 maj 2014
Moja opinia:
Ogólnie pobyt udany polecam !!! Córka schudła 3 kg na 2 tygodniowym turnusie mało liczyliśmy na więcej:( Turnus był pełnopłatny a miała takie same warunki jak dzieci na NFZ. Ogólnie w sanatorium panuje mega papierkowy bałagan. Panie pielęgniarki średnio ogarniają tzw recepcję. Wyślę córkę tam jeszsze raz ale tym razem na NFZ jak nie ma różnicy to po co wywalać kasę.
Agnieszka 2014-03-16
Termin w którym byłem/am:19.01.-02.02.2014
Moja opinia:
Wysłałam córkę (9lat) na dwa tygodnie do sanatorium "Słoneczko'. Nie jestem zadowolona z tego pobytu. Ubytek wagi 1 kg. "Leczenie" polega jedynie na stosowaniu niskokalorycznej diety. Zajęcia ruchowe to gimnastyka poranna 10 min., rowerek 15 min. i basen solankowy 30 min., z którego córka nie korzystała ze względu na zmiany skórne (decyzja lekarza) i jeszcze spacery 2 razy dziennie. Córka została umieszczona w pokoju z dziećmi, które nie były na diecie odchudzającej (były tam z innych powodów zdrowotnych)i które dojadały wieczorami słodycze. Nie polecam takich wyjazdów, strata pieniędzy.
wojtek Ulan 2012-06-26
Termin w którym byłem/am:będę od 31 08 do 27 09 2012 rok
Moja opinia:
Mam 13 lat.Będę w sanatorium pierwszy raz,niech ktoś mi napisze jak tam jest GG 40518624,pozdrawiam
Jagoda Kołt 2012-03-21
Termin w którym byłem/am:9.02.2012 do 8.03.2012
Moja opinia:
hej jestem jagoda tam było mi ekstra
Kasia 2012-03-18
Termin w którym byłem/am:Dopiero będę w wakacje od 2.08 .
Moja opinia:
Witam , mam na imię Kasia { 16 lat } . Jeżeli ktoś w tym samym terminie będzię właśnie w ' Słoneczku ' , proszę napisać na podane gg ; 19890331 Serdecznie pozdrawiam . ; )
Asia 2012-01-15
Termin w którym byłem/am:dopiero będę w marcu
Moja opinia:
Ola, napisz jak było
ola grzymkowska 2012-01-09
Termin w którym byłem/am:12.01.2012
Moja opinia:
hej jestem Ola (lat 15) mam być tam 12.01.2012r. do 08.02.2012r. może ktoś z was będzie tym samym terminie jak tak to napisz do mnie 518949758 ;*