Odchudzaniedzieci.pl O firmieKadra Odchudzanie na obozach Wczasy dla dorosłych Kontakt
Html Colored Buttons by Vista-Buttons.com v5.7

2010 LATO: Obozy odchudzająco-kondycyjne w Szczawnicy

 • Oferta
 • Terminy, ceny, rezerwacja
 • Opinie

Obóz w bardzo dobrze wyposażonym sanatorium "Budowlani" w Szczawnicy, od lat prowadzącym turnusy odchudzające dla dorosłych. Pokoje z łazienkami, na miejscu sala gimnastyczna i basen. Sprawdzona, lubiana przez dzieci kadra, bardzo ciekawy program wycieczek.  Dwa turnusy: 27.06-08.07.2010 i 08-19.07.2010, cena 1590 zł.  Wszystkie miejsca sprzedane.

Aktywność fizyczna + niskokaloryczna dieta + górski klimat = rewelacyjne efekty odchudzające!

image001 image003image005image007 image008

 image010_400

image013

image015

image017

image019

 ZAKWATEROWANIE: Sanatorium BUDOWLANI - obiekt o bardzo dobrym standardzie, położony w centrum uzdrowiskowej części Szczawnicy na słonecznym, południowym stoku góry Bryjarka, ze wspaniałym widokiem na Pieniny.

Na terenie sanatorium znajduje się:

 • kryty basen 18 x 8 m i głębokości 1,5 m
 • sala gimnastyczna
 • nowoczesna baza zabiegowa

Pokoje 3os. z łazienką, wyposażone w TV, radio, telefon.

WYŻYWIENIE: 5 posiłków dziennie o obniżonej kaloryczności, dostosowanych do zapotrzebowania rosnącego organizmu dziecka oraz dużego wysiłku fizycznego obozowiczów.

PROGRAM:

Przed południem - zajęcia w terenie:

 • spacery (m.in. zajazd Czarda)
 • wycieczka piesza pięknym widokowo szlakiem wzdłuż przełomu Dunajca w stronę Czerwonego Klasztoru (Słowacja), po drodze schronisko Orlica.
 • Wejście na Brejarkę i do schroniska pod Bereśnikiem
 • wjazd wyciągiem krzesełkowym na Palenicę, wycieczka do schroniska Groń, zjazd rynną grawitacyjną
 • wycieczka autokarowa wokół Pienin. Zwiedzanie zamku w Czorsztynie lub Niedzicy i zapory wodnej na Zalewie
 • rejs tramwajem wodnym po Zalewie Czorsztyńskim
 • wycieczka do Wąwozu Homole, do Rezerwatu Białej Wody lub do Wąwozu Szopczańskiego
 • Wejście na Sokolicę, dla chętnych – wycieczka na Trzy Korony
 • Wycieczka do Parku Linowego „Ablandia” w Krościenku, gdzie przejdziemy jedną z kilku tras o zróżnicowanej trudności z przeszkodami rozpiętymi pomiędzy drzewami.
 • Wycieczka autokarowa do Aquaparku w Popradzie na Słowacji

Po obiedzie:

 • zajęcia odchudzająco-kondycyjne: na basenie (1 godzina dziennie) i sali gimnastycznej (1 godzina dziennie: gimnastyka, aerobik, gry zespołowe), spacery

Po kolacji:

 • dyskoteki, bal przebierańców,
 • gry i zabawy, konkursy, występy, wieczór kabaretowy
 • rozmowy na temat odchudzania oraz prawidłowego i zdrowego odżywiania
 image021 image023 image025

 TERMINY TURNUSÓW

Wiek uczestników 

 Cena turnusu
(bez dojazdu)

27.06-08.07.2010
(niedz.-czw., 12 dni, 11 nocl.) 

 12-18 lat
(39 miejsc)

 1590

 08.07-19.07.2010
(czw.-pon., 12 dni, 11 nocl.)

 10-16 lat
(39 miejsc)

 1590

Zniżki:
• dla stałych klientów: drugi wyjazd na obóz Amituru – zniżka 50 zł, trzeci i następny – zniżka 100 zł
• dla rodzeństwa – zniżka 50 zł/osobę
• za wczesną rezerwację – przy wpłacie zaliczki do 15 lutego 2010 dodatkowa zniżka 50 zł
Zaliczka – 500 zł, dopłata na 30 dni przed turnusem

 image027 image029 image031

CENA ZAWIERA: noclegi, wyżywienie (od obiadu w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę), opiekę pedagogiczną i medyczną, opiekę ratownika podczas zajęć na basenie, przejazdy autokarem lub mikrobusami podczas wycieczek, bilety wstępu (na wyciąg krzesełkowy na Palenicę, do zamku w Niedzicy lub Czorsztynie, na rejs tramwajem wodnym po Zalewie Czorsztyńskim, na 2 zjazdy rynną grawitacyjną na Palenicy, do Parku Linowego w Krościenku), ubezpieczenie NNW TU Allianz na kwotę 5000 zł.

DODATKOWY KOSZT: dojazd do Szczawnicy oraz bilet wstępu do Aquaparku w Popradzie (obecnie 9,6 Euro, w wakacje możliwa zmiana cen)

KONIECZNIE TRZEBA ZABRAĆ: wygodne buty do chodzenia po górach, z podeszwą z rowkami, klapki na basen, strój kąpielowy, czepek, dres, strój gimnastyczny, legitymację szkolną w przypadku dojazdu zorganizowanego, paszport lub dowód osobisty (konieczny na wyjazd na Słowację).

PRZEWIDYWANE EFEKTY: zależeć będą od waszej determinacji. Jeśli będziecie aktywnie uczestniczyć w zajęciach i nie podjadać to możecie liczyć na utratę 2,5-6 kg (chłopcy zawsze chudną więcej, dziewczynki nieco mniej). Równocześnie w znaczący sposób poprawi się Wasza kondycja fizyczna a wysiłek fizyczny w górskim klimacie podniesie podstawową przemianę materii. To ułatwi Wam dalszą walkę ze zbędnymi kilogramami.

DOJAZD: własny lub zorganizowany – pociągiem pod opieką wychowawców (dodatkowo płatny).Dojazd pociągami do Krakowa lub Nowego Targu i przesiadka na autobus. Godziny odjazdu pociągów i ceny dojazdu w tabelce poniżej.

image041 image043_01

image033 

image035

image039

image037

 
   

Informacje o godzinach wyjazdu i powrotu zostały wysłane w listach przedobozowych. Jeżeli ktoś nie dostał listu prosimy o kontakt z biurem. 

Aby zarezerwować miejsce na obozie  przewiń stronę do samego dołu.


OPIS MIEJSCOWOŚCI:

Szczawnica to urocza miejscowość uzdrowiskowa położona w pięknej dolinie Grajcarka, prawobrzeżnego dopływu Dunajca, na styku Pienin i Beskidu Sądeckiego na wysokości 430 - 560 m n.pm. Około 2/3 obszaru należącego do miasta to lasy, co ma korzystny wpływ na jego mikroklimat. Chronią one uzdrowisko przed wiatrami i zapewniają czyste, wolne od alergenów powietrze. Uzdrowisko posiada 12 źródeł wód mineralnych. Wody te to szczawy wodorowęglanowe, sodowe, jodkowe, bromkowe bogate w sole mineralne i liczne mikroelementy. Z samego centrum Szczawnicy można kolejką linową wjechać na Palenicę skąd rozpościera się widok na wspaniałą panoramę Tatr, Pienin i Beskidu Sądeckiego. Liczne szlaki turystyczne prowadzą stąd na najwyższe szczyty Pienin i Gorców oraz do rezerwatów przyrody: Wąwozu Homole, Wysokich Skałek, a także do jednego z najpiękniejszych obfitujących w malownicze skałki i progi skalne, tworzące przełomy i wodospady - rezerwatu Białej Wody. Trasy dostosowane są do możliwości fizycznych przeciętnego użytkownika.


OPIS WYCIECZEK:

WYCIECZKA DO PARKU LINOWEGO W KROŚCIENKU:

 image045 image047 image049 image051

Park linowy to system platform i przeszkód umieszczonych na linach. W parku czekają na was atrakcje umieszczone na wysokościach: kładki, belki, pętle, siatki i różnego rodzaju zjazdy. Uczestnicy zabawy na linach pokonują szereg przeszkód rozwieszonych między drzewami ucząc się opanowania, odpowiedzialności, technik utrzymania równowagi oraz przełamując barierę leku wysokości czy strachu. Park Linowy w Krościenku - ABLANDIA ma kilka tras  o zróżnicowanym stopniu trudności, najłatwiejsza nadaje się nawet dla przedszkolaków ale dzieci, które nie przełamią strachu, nie będą zmuszane do przejścia nawet najłatwiejszej trasy.

PIESZA WYCIECZKA W STRONĘ CZERWONEGO KLASZTORU NA SŁOWACJI:
Szczawnica jest miastem przygranicznym, posiada pieszo-rowerowe przejście graniczne na Słowację. W 1996 r otwarto tu nowoczesną, długą na 6 km ścieżkę biegnącą od dolnej stacji KL "Palenica" w Szczawnicy, lewą stroną potoku Grajcarek do Pienin, a dalej wyjątkowo piękną widokowo Drogą Pienińską biegnącą wzdłuż przełomu Dunajca po słowackiej stronie. Wzdłuż ścieżki znajdują się parkingi dla rowerzystów, ławki i tablice informacyjne, mówiące o bioróżnorodności Pienińskiego Parku Narodowego. Znajduje się tam dawny gotycki klasztor kamedułów, w którym obecnie mieści się muzeum kultury sakralnej.

szczawnica13 szczawnica14 

WYCIECZKI PIESZE SZLAKAMI PIENIN:
Wąwóz Homole to najpiękniejszy pieniński wąwóz (od 1967 rezerwat ścisły im. Jana Wiktora). Skały wapienne stanowiące ściany wąwozu mają do 120 m wysokości. Płynący dnem kanionu potok Kamionka i niepowtarzalna szata roślinna dostarczają niezapomnianych wrażeń. Wędrówkę ułatwiają drewniane poręcze.

szczawnica17 szczawnica18

Wąwóz Szopczański - ciągnie się u podnóża Masywu Trzech Koron, na terenie wsi Sromowce Niżne. Wznoszące się na pięćset metrów nad głowami wapienne turnie, z Okrąglicą na czele, skalne ściany zamykające drogę ucieczki dają pretekst aby zmierzyć się z legendami o latającym bracie Cyprianie z Czerwonego Klasztoru, czy z rzekomą obroną króla Jana Kazimierza przez górali.

szczawnica19 szczawnica20 szczawnica21

Rezerwat krajobrazowy BIAŁA WODA
obfitujący w oryginalne skałki, między którymi potok tworzy malownicze odcinki przełomowe, a na progach z białego wapienia wodospady oraz rzadkie okazy botaniczne. Walory tej doliny docenili twórcy serialu "Janosik", kręcąc w tym miejscu wiele sekwencji. Uroku dolinie dodają pasące się tu stada owiec.

szczawnica23 szczawnica24

szczawnica25 szczawnica26

Wycieczki przebiegają z reguły w ten sposób, że do początku szlaku grupa podjeżdża autobusem lub mikrobusami a dalej idzie pieszo.

szczawnica27_400 szczawnica28

WYCIECZKA AUTOKAROWA DO CZORSZTYNA I NIEDZICY, ZWIEDZANIE ZAMKU I ZAPORY WODNEJ:
W 1997r zbudowano w Pieninach zaporę na Dunajcu. Zapora i sztuczny zbiornik wodny wzbudzał liczne kontrowersje i sprzeciwy ekologów, ale podniósł atrakcyjność regionu i zniwelował zagrożenie powodziowe. Nad zalewem powstały plaże oraz kilka ośrodków wodnych i wypożyczalni sprzętu pływającego. Powstała także przystań, gdzie cumują statki wycieczkowe i tramwaje wodne przewożące turystów pomiędzy zamkami w Czorsztynie i Niedzicy. Podczas rejsu podziwiać można pionowe ściany rezerwatu "Zielone Skałki", opadające wprost w kilkudziesięciometrową głębię jeziora, pienińskie i gorczańskie szczyty ograniczające horyzont, ruiny zamku czorsztyńskiego (które także zwiedzimy), skansen czorsztyński. Zwiedzimy także dobrze zachowany średniowieczny zamek w Niedzicy - warownię usytuowaną na skale wapiennej z wykorzystaniem naturalnego zbocza, znany z opowieści o zbójnikach i inkaskich skarbach oraz legendy o księżniczce Brunhildzie, która ponoć do dziś w nim straszy.

Słynna Brunhilda była przed laty żoną porywczego władcy zamku - Bolka. Małżeństwo nie należało jednak do udanych. Para kłóciła się często, zwłaszcza kiedy Bolko zaglądał do kieliszka. Awanturom zwykle towarzyszyły rękoczyny. Pewnego razu, przy kolejnej kłótni, Brunhilda broniąc się, zasłoniła się drogą rodową wazą. W czasie szamotaniny cenne naczynie pękło na tysiące kawałków, co rozsierdziło Bolka tak, że nie namyślając się wiele, pchnął żonę przez okno. Ta wypadła tak nieszczęśliwie, że spadając na dziedziniec, uderzyła plecami o krawędź studni i... pechowo poleciała dalej aż na jej dno! Zamkowa studnia była głęboka, więc biedna Brunhilda nie miała żadnych szans na ratunek.

Głos ze studni
Bolko wytrzeźwiał dopiero po trzech dniach. Gdy dotarło do niego, co zrobił, zrozpaczony uwiesił się u krawędzi studni i na cały głos wołał do jej wnętrza "Błam cię, przebacz mi, Brunhildo!". Oczywiście bezskutecznie, bo z wnętrza studni, oprócz odbitego echa, nie dochodziły żadne inne odgłosy. Ponieważ taka sytuacja powtarzała się przez kilka kolejnych dni, załoga zamku zaczęła nawet szeptać, że komendant zwyczajnie zwariował.
Ale pewnego wieczoru, gdy topiący swoje smutki w czerwonym winie książę Bolko kolejny raz na całe gardło zawołał do wnętrza zamkowej studni "Przebacz mi, Brunhildo!", po chwili, ze środka, dał się słyszeć wyraźny kobiecy głos: "Przebaczam ci, Bolesławie Łysy...". Świadkowie tego wydarzenia oniemieli tak samo jak podpity Bolesław. Nikt nie wiedział, czy głos z wnętrza studni dotyczył komendanta, czy może kogoś innego. Bolesław znany był z bujnej czupryny i długich aż do ramion włosów. Trudno więc było powiedzieć o nim "łysy". Z drugiej strony nikogo obcego przy samej studni nie było.

Klątwa Brunhildy działa
Tajemnica wyjaśniła się następnego ranka. Gdy Bolko zerwał się z łoża, jego piękne włosy zostały na poduszce obok. Zgodnie z przepowiednią ze studni w ciągu nocy... kompletnie wyłysiał! Ponieważ historia Bolesława i Brunhildy jest prawdziwa, a studnię do dziś podziwiać można na zamkowym dziedzińcu, przewodnicy po Niedzicy z upodobaniem pokazują to miejsce spragnionym sensacji turystom. Jeżeli któryś z panów zwiedzających zamek nie ma nic złego na sumieniu, może spokojnie do studni zajrzeć. Jeżeli jednak sumienie jest niezbyt czyste - niech tego pod żadnym pozorem nie robi! Klątwa Brunhildy działa nadal i taki nieszczęśnik na pewno prędzej lub później po prostu wyłysieje...

szczawnica29 szczawnica30

szczawnica31 szczawnica32

WJAZD KOLEJKĄ KRZESEŁKOWĄ NA PALENICĘ, ZJAZD RYNNĄ GRAWITACYJNĄ:

szczawnica33 szczawnica34

 szczawnica35 szczawnica36

WYCIECZKA PIESZA NA SOKOLICĘ:
Sokolica (747 m) - jeden z najpiękniejszych szczytów pienińskich (wycieczka ok. 4 godz.)

szczawnica37 szczawnica38

Wycieczka na Słowację:

szczawnica45_400 szczawnica47

Kompleks AquaCity w Popradzie:
znajduje się w Popradzie na Słowacji, u podnóża Wysokich Tatr. Kompleks leży nad geotermalnym źródłem (temperatura 50C), które dostarcza energii cieplnej na potrzeby AquaCity i miasta Poprad. Woda wypływa z głębokości 1300m, jest kryształowo niebieska i zawiera dużo wapnia i magnezu, które działają leczniczo na szereg schorzeń. W skład kompleksu wchodzą kryte i odkryte baseny z wodą termalną, zjeżdżalnie, whirpool, sauny, jaskinia śnieżna, fitness, boiska, korty itp.

szczawnica50 szczawnica52 szczawnica53 

szczawnica55 szczawnica56

szczawnica57 szczawnica58

UWAGA:
Realizacja wszystkich opisanych powyżej wycieczek jest możliwa jedynie w przypadku dobrej pogody panującej nieprzerwanie podczas całego turnusu. Zastrzegamy sobie możliwość odwołania niektórych wycieczek w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, uniemożliwiających ich odbycie. W takim przypadku w zamian będą prowadzone dodatkowe zajęcia kondycyjne oraz gry i zabawy w ośrodku.

______________________________________________________________________

JAK ZAREZERWOWAĆ OBÓZ?

 • skorzystaj z rezerwacji internetowej (tabelka na dole tej strony z czerwonym słowem "Zarezerwuj"), w trakcie której można także wpłacić zaliczkę kartą kredytową lub błyskawicznym przelewem przez bezpieczny serwis platnosci.pl
 • albo wyślij zamówienie na formularzu pod ofertą lub e-mailem na adres: biuro@amitur.pl
 • lub zadzwoń do biura (22 825 54 13; 22 825 22 16; kom. 502 045 822) - wyślemy Ci komplet dokumentów pocztą

Sprawdź w dziale AKTUALNOŚCI  ile schudli uczestnicy naszych obozów w latach ubiegłych. Obejrzyj też zdjęcia z ubiegłorocznych obozów  :)

______________________________________________________________________

UWAGA: (wyciąg z warunków uczestnictwa)

Polecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów odwołania uczestnictwa i wcześniejszego powrotu z imprezy turystycznej T.U.Allianz zabezpieczające zwrot wpłaconej należności za obóz w przypadku rezygnacji z wyjazdu lub wcześniejszego powrotu spowodowanego chorobą lub innym wypadkiem losowym (udokumentowanym), którego nie można było przewidzieć. Rezygnując przed dniem rozpoczęcia obozu klient z wykupionym ubezpieczeniem otrzyma zwrot wpłaconej kwoty a przy wcześniejszym wyjeździe z obozu w wyniku choroby lub wypadku losowego – kwotę proporcjonalną do niewykorzystanych dni. Ubezpieczenie kosztuje 4% wartości imprezy (w tym przypadku 64 zł) i można je zamówić tylko do 72 godzin od chwili zawarcia umowy i opłacić łącznie z zaliczką.

Aby przeczytać wyciąg z Ogólnych Warunków Ubezpieczenia "Polisa w podróży po RP" dotyczący rezygnacji, kliknij  TUTAJ, aby przeczytać pełne OWU, kliknij TUTAJ. Obydwa pliki można też pobrać w dziale "Do pobrania".

Niezgłoszenie się na imprezę lub wcześniejszy wyjazd, jeśli nie jest spowodowany chorobą lub udokumentowanym wypadkiem losowym (w przypadku wykupienia ubezpieczenia) lub niezależnie od przyczyn (bez wykupionego ubezpieczenia), nie jest podstawą do żądania od Biura Turystycznego AMITUR ekwiwalentu za niewykorzystane świadczenia.

Prawny opiekun uczestnika obozu odpowiada materialnie za szkody spowodowane przez uczestnika w obiekcie kolonijnym. Na poczet ewentualnych szkód zbierana jest przed wyjazdem obowiązkowa kaucja w wysokości 30 zł. O ile nie będzie szkód, kaucja jest zwracana w ostatnim dniu obozu.

Link do pobrania ofery obozu w pliku pdf: KLIKNIJ TUTAJ.

W związku z licznymi pytaniami o dostępność miejsc uprzejmie informujemy, że jeżeli w tabelce poniżej przy danym terminie obozu i cenie widnieje napisane czerwoną czcionką słowo "Zarezerwuj", oznacza to, że miejsca na tym turnusie są dostępne. System rezerwacyjny strony www.amitur.pl sam aktualizuje na bieżąco dostępność miejsc.

 

 Proszę dokonaj wyboru.

 

Imię i Nazwisko:

Pole jest wymagane.

Ulica:

Pole jest wymagane.

Kod pocztowy i miasto:

Pole jest wymagane.

Telefon stracjonarny:

Pole jest wymagane.

Telefon komórkowy:

Pole jest wymagane.

e-mail:

Pole jest wymagane.
   

Zapytanie / uwaga

Pole jest wymagane.

Zabezpieczenie antyspamowe: wpisz kod "123"

 

 

Na pytanie/rezerwację odpowiemy telefonicznie lub e-mailem
tak szybko jak to będzie możliwe
.

 

Imię i nazwisko lub nick

A value is required.

Termin, w którym byłem/am

A value is required.

Twoja opinia

A value is required.

Przepisz liczbę słownie "dwa+trzy"  Nie ma opinii. Możesz dodać swoją pierwszy!