Odchudzaniedzieci.pl O firmieKadra Odchudzanie na obozach Wczasy dla dorosłych Kontakt
Html Colored Buttons by Vista-Buttons.com v5.7

2010 LATO: Kolonia odchudzająca w Smołdzińskim Lesie k/Łeby

 • Oferta
 • Terminy, ceny, rezerwacja
 • Opinie
Kolonia dla dzieci w wieku 9-14 lat w super czystym rejonie kraju, daleko od cywilizacji - w Smołdzińskim Lesie na obrzeżach Słowińskiego Parku Narodowego. Ośrodek kolonijny na rozległym terenie, bezpieczny, świetnie wyposażony w boiska, sale, basen odkryty. Przepiękne, mało znane tereny polskiego Wybrzeża!  Turnus: 15-26.08.10 w cenie 1299 .  Brak miejsc!
 image001_400 image003_400 image005_400

 image008

image010

image012

image016 image014

Zakwaterowanie: Ośrodek DAJA w Smołdzińskim Lesie położony na obrzeżach Słowińskiego Parku Narodowego, pomiędzy jeziorami Gardno i Łebsko w odległości około 3 km od morza i plaży o nieskazitelnie czystym piasku. Najbliższa okolica charakteryzuje się przepięknym krajobrazem polodowcowym - wzgórzami morenowymi, torfowiskami i pasem największych w Europie wydm wędrujących. Rozległe lasy iglaste i brak jakichkolwiek form przemysłu daje tym okolicom zdrowy mikroklimat. Rejon Smołdzińskiego Lasu został zaliczony przez UNESCO do Światowego Rezerwatu Biosfery. Krajobraz ruchomych wydm nadmorskich przypomina Saharę. Przenoszony wiatrem piach powoduje, że wydmy wędrują z prędkością 2-10m rocznie. Największe z nich dochodzą do 45 m wysokości.

Ośrodek DAJA to kompleks dwóch budynków hotelowych (całorocznych): "Beata" i "Fjord" z 280 miejscami noclegowymi. Zajmuje powierzchnię 3 ha, jest ogrodzony i monitorowany. Pokoje 2-6 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym i pokoje typu studio (łazienka na 2 pokoje). W części pokoi łóżka piętrowe.

Na terenie ośrodka znajdują się świetlice wyposażone w sprzęt audiowizualny, sala bilardowa i dyskotekowa, sala gimnastyczna oraz zespół boisk sportowych (piłka nożna, siatkowa, koszykowa, kometka), hala sportowo-taneczna, plac zabaw z "małpim gajem", liczne szałasy i altany oraz miejsca do grillowania. Największą atrakcję stanowi basen (6,50 m x 12,70 m). Obiekt monitorowany całodobowo.

Wyżywienie: 5 posiłków dziennie o obniżonej kaloryczności. Zbilansowana dieta, dostosowana do zapotrzebowania rosnącego organizmu dziecka, ułożona jest przez dietetyków z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie. Dieta ta nie jest trudna do zniesienia dla dzieci – pomimo iż porcje są niewielkie to podawanie posiłków co 2,5 – 3 godz. nie dopuszcza do wystąpienia głodu.

Kadra: Wykwalifikowana kadra pedagogiczna, instruktor WF, ratownik, opieka medyczna

  TERMIN TURNUSU

Wiek uczestników 

Cena turnusu (bez dojazdu) 

 15.08 (niedziela) -26.08.2010 (czwartek)    12 dni, 11 noclegów

9-14 lat (32 miejsca) 

 1299

Zniżki:

 • drugi wyjazd na obóz Amituru - zniżka 50 zł
 • trzeci i następny wyjazd na obóz Amituru - zniżka 100 zł
 • dla rodzeństwa - znizka 50 zł/os.
 • za wczesną rezerwację - przy wpłacie zaliczki do 15.02.2010 dodatkowa zniżka 50 zł
  Zaliczka - 500 zł, dopłata na min. 30 dni przed tunusem
 

image018

image020

Cena zawiera: noclegi, wyżywienie (od kolacji dnia pierwszego do śniadania dnia ostatniego + suchy prowiant na drogę), opiekę pedagogiczną i medyczną, opiekę ratownika podczas kąpieli, przejazdy autokarem podczas wycieczek, dojazdy autokarem do plaży (w jedną lub dwie strony, w zależności od kondycji grupy), bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych obiektów, przewodnika podczas wycieczek, korzystanie z sali gimnastycznej i basenu, wynajem rowerów i kijów do Nordic Walking, ubezpieczenie NNW TU Allianz na kwotę 5000 zł.

Koniecznie trzeba zabrać: wygodne buty, klapki na basen, strój kąpielowy, czepek, dres, strój gimnastyczny i buty na salę, mały plecak, krem do opalania z filtrem, płaszcz przeciwdeszczowy, ważną legitymację szkolną (dojeżdżający pociągiem).

Przewidywane efekty: zależeć będą od waszej determinacji. Jeśli będziecie aktywnie uczestniczyć w zajęciach i nie podjadać to możecie liczyć na utratę około 2,5-4 kg (rekordziści nawet po 5-7 kg). Równocześnie w znaczący sposób poprawi się Wasza kondycja fizyczna. Te 2 czynniki dadzą Wam napęd do dalszego chudnięcia podczas wakacji. Na zakończenie obozu dzieci otrzymają broszurę dla Rodziców z zaleceniami odnośnie dalszego prowadzenia procesu odchudzania dziecka.  

image025_400 image023_400 image021_400


Program:

 • zajęcia odchudzająco-kondycyjne (2-3 godz. dziennie): na sali gimnastycznej i na boiskach (gimnastyka, aerobik, gry zespołowe, zabawy ruchowe),
 • zajęcia na basenie – gimnastyka w wodzie, piłka wodna, pływanie,
 • plażowanie i kąpiele w morzu pod okiem ratownika,
 • spacery po posiłkach,
 • marsze z kijami do Nordic Walking,
 • wycieczki rowerowe po pięknych i bezpiecznych nadmorskich ścieżkach wokół jezior: Gardno, Dołgie Wielkie, Dołgie Małe
 • wycieczka autokarowa na ruchome wydmy, przejście przez tzw. „Polską Saharę” oraz zwiedzanie latarni morskiej W Czołpinie,
 • wycieczka autokarowa do Smołdzina. Zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego w Smołdzinie, wejście na św.Górę „Rowokół”,
 • wycieczka autokarowa do Ustki, zwiedzanie Muzeum Chleba oraz rejs po morzu pirackim statkiem wycieczkowym,
 • wycieczka autokarowa do Darłowa, zwiedzanie Zamku Książąt Pomorskich i 1,5 godz. pobyt w Aquaparku z wodą morską,
 • gry i zabawy, konkursy plastyczne: na najpiękniejszą pracę wykonaną z tego, co wyrzuciło morze i na najśmieszniejsze karykatury kadry , karaoke, skecze, wybór najsympatyczniejszego obozowicza,
 • ogniska, dyskoteki, wieczór kabaretowy,
 • spartakiada kolonijna, 
 • rozmowy na temat prawidłowego i zdrowego odżywianie i zasad odchudzania.

image028

image030

image032 

 image036 image034 image038

Dojazd (płatny dodatkowo): pociągiem do Słupska, ze stacji transfer autobusem  

tam

Z miejscowości

powrót

Cena dojazdu w 2 strony

Środek lokomocji

Godz. odjazdu

Godz. przyjazdu

Środek lokomocji

Kraków Główny

20:45

EX 83414

165 zł

TLK 3816

10:29

Warszawa

17:45

EX 83414

135 zł

TLK 3816

16:52

Gdańsk

13:52

EX 83414

110 zł

Katowice

22:50

TLK 84511

125 zł

Wrocław

20:05

TLK 84511

115 zł

Poznań

17:10

TLK 84511

110 zł

Piła

15:21

TLK 84511

95 zł

autokar

19:30

Słupsk

11:30

autokar

30 zł

Dowóz dziecka na 18:30

dojazd własny

Odbiór dziecka do 09:20

0 zł

image041_400 image039_400

Góra Rowokół w Smołdzinie, z której roztacza się rozległy widok na piękny pejzaż okolicy, wygląda z oddali jak stożek wulkanu (115 m n.p.m). W przeszłości góra była najprawdopodobniej miejscem pogańskiego kultu boga słońca Swarożyca, a później siedzibą rozbójników. Po osadzeniu zakonników, przez blisko 200 lat była znanym i tłumnie odwiedzanym miejscem pielgrzymkowym.

Latarnia morska Czołpino z 1872r położona jest pomiędzy Łebą i Rowami na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Zbudowano ją między jeziorami Gardno i Łebsko około 1000 metrów od brzegu morskiego, na najwyższej, 55-metrowej wydmie w grupie wydm nazywanej Baranki. Materiał do budowy dostarczano barkami od strony morza. Od 1994 roku latarnia została udostępniona do zwiedzania, dzięki czemu można z jej wieży podziwiać piękno roztaczającego się dookoła Słowińskiego Parku Narodowego a także podziwiać z góry leżące w pobliżu ruchome wydmy. Wysokość wieży: 25,2 m. Zasięg światła: 21 Mm (39 km).

Słowiński Park Narodowy utworzono w 1967 r. Swoją nazwę zawdzięcza Słowińcom - ludności kaszubskiej , która kiedyś zamieszkiwała tereny parku. Park ma powierzchnię 32.744,03 ha . Jego niepowtarzalne wartości przyrodnicze spowodowały , że został on zaliczony w 1977 r. przez UNESCO do światowej Sieci Rezerwatów Biosfery. Obejmuje on swoim zasięgiem odcinek wybrzeża od Rowów do Łeby, Jeziora: Łebsko 7140 ha, Gardno - 2468 ha, Dołgie Duże - 146 ha, Dołgie Małe - 6,3 ha oraz przylegające do nich lasy. Brzegi jezior położonych w parku są płaskie i porośnięte trzcinami. Są one schroniskiem dla olbrzymiej liczby gatunków ptaków. Oprócz jezior na terenie parku znajdują się trzy rzeki: Łeba , Łupawa oraz Pustynka.
Jeziora parku wyłączone są z ruchu turystycznego za wyjątkiem trasy żeglugowej Łeba - Kluki na jeziorze Łebsko, gdzie prowadzony jest przewóz turystów łodzią o napędzie elektrycznym.
Unikatem w parku są ruchome wydmy przemieszczające się z prędkością od 2m do 10 m rocznie . Wyrzucany przez morze piasek jest osuszany przez słońce, wiatr i wywiewany dalej w głąb lądu, zasypując wszystko co napotka na swojej drodze. Na wydmach wiatr tworzy przeróżne wzory, które rozciągają się po całej ich powierzchni. Słowiński park to olbrzymie skupisko różnych gatunków zwierząt i roślin. Wśród roślinności możemy napotkać piaskownicę, rosiczkę, wrzos, rukwiel nadmorską, storczyka plamistego. Wśród drzew dominuje sosna zwyczajna, następnie świerk, modrzew, buki i dęby.
W parku zamieszkuje wiele gatunków ptaków wśród , których na uwagę zasługują: puchacz, żurawie, bocian czarny, bojownik batalion. W lasach Słowińskiego Parku można natknąć się również na jenota, borsuka, lisa, a także łosia.

JAK ZAREZERWOWAĆ OBÓZ?

 • skorzystaj z rezerwacji internetowej (na dole tej strony), w trakcie której można także wpłacić zaliczkę kartą kredytową lub błyskawicznym przelewem przez bezpieczny serwis platnosci.pl
 • albo wyślij zamówienie e-mailem na adres: biuro@amitur.pl
 • lub zadzwoń do biura (22 825 54 13; 22 825 22 16; kom. 502 045 822) - wyślemy Ci komplet dokumentów pocztą

Sprawdź w dziale AKTUALNOŚCI  ile schudli uczestnicy naszych obozów w latach ubiegłych. Obejrzyj też zdjęcia z ubiegłorocznych obozów  :)

______________________________________________________________________

UWAGA: (wyciąg z warunków uczestnictwa)

Polecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów odwołania uczestnictwa i wcześniejszego powrotu z imprezy turystycznej T.U.Allianz zabezpieczające zwrot wpłaconej należności za obóz w przypadku rezygnacji z wyjazdu lub wcześniejszego powrotu spowodowanego chorobą lub innym wypadkiem losowym (udokumentowanym), którego nie można było przewidzieć. Rezygnując przed dniem rozpoczęcia obozu klient z wykupionym ubezpieczeniem otrzyma zwrot wpłaconej kwoty a przy wcześniejszym wyjeździe z obozu w wyniku choroby lub wypadku losowego – kwotę proporcjonalną do niewykorzystanych dni. Ubezpieczenie kosztuje 4% wartości imprezy (w tym przypadku 52 zł) i można je zamówić tylko do 72 godzin od chwili zawarcia umowy i opłacić łącznie z zaliczką.

Aby przeczytać wyciąg z Ogólnych Warunków Ubezpieczenia "Polisa w podróży po RP" dotyczący rezygnacji, kliknij  TUTAJ, aby przeczytać pełne OWU, kliknij TUTAJ. Obydwa pliki można też pobrać w dziale "Do pobrania".

Niezgłoszenie się na imprezę lub wcześniejszy wyjazd, jeśli nie jest spowodowany chorobą lub udokumentowanym wypadkiem losowym (w przypadku wykupienia ubezpieczenia) lub niezależnie od przyczyn (bez wykupionego ubezpieczenia), nie jest podstawą do żądania od Biura Turystycznego AMITUR ekwiwalentu za niewykorzystane świadczenia.

Prawny opiekun uczestnika obozu odpowiada materialnie za szkody spowodowane przez uczestnika w obiekcie kolonijnym. Na poczet ewentualnych szkód zbierana jest przed wyjazdem obowiązkowa kaucja w wysokości 30 zł. O ile nie będzie szkód, kaucja jest zwracana w ostatnim dniu obozu.

Link do pobrania ofery obozu w pliku pdf: KLIKNIJ TUTAJ.

W związku z licznymi pytaniami o dostępność miejsc uprzejmie informujemy, że jeżeli w tabelce poniżej przy danym terminie obozu i cenie widnieje napisane czerwoną czcionką słowo "Zarezerwuj", oznacza to, że miejsca na tym turnusie są dostępne. System rezerwacyjny strony www.amitur.pl sam aktualizuje na bieżąco dostępność miejsc.

 

 Proszę dokonaj wyboru.

 

Imię i Nazwisko:

Pole jest wymagane.

Ulica:

Pole jest wymagane.

Kod pocztowy i miasto:

Pole jest wymagane.

Telefon stracjonarny:

Pole jest wymagane.

Telefon komórkowy:

Pole jest wymagane.

e-mail:

Pole jest wymagane.
   

Zapytanie / uwaga

Pole jest wymagane.

Zabezpieczenie antyspamowe: wpisz kod "123"

 

 

Na pytanie/rezerwację odpowiemy telefonicznie lub e-mailem
tak szybko jak to będzie możliwe
.

 

Imię i nazwisko lub nick

A value is required.

Termin, w którym byłem/am

A value is required.

Twoja opinia

A value is required.

Przepisz liczbę słownie "dwa+trzy"  Nie ma opinii. Możesz dodać swoją pierwszy!